Tavaszi ünnepek, hagyományőrző programok a Barackvirág Tagintézményben

2015. június 22.

Versekkel, énekekkel köszöntöttük az édesanyákat és a nagymamákat minden csoportban.

Anyák napja (2)

A Csillag csoportosok Anyák-napi köszöntővel kedveskedtek az Idősek Otthonában.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Részt vettünk az OVI-Olimpián. Nagyon ügyesek voltak a versenyző gyerekek, de a szurkolók is kitettek magukért.

Gazdag programban volt részük a gyermekeknek a Gyermek-napi héten:

• sütöttünk kürtöskalácsot anyukák segítségével,
  • ugráló váron ugrálhattak,
  • utaztak a nagyon kedvelt Dottó vonaton,
  • családi délelőttön tornáztak, barkácsoltak közösen anyukákkal, apukákkal, nagyszülőkkel.

A pünkösdölés hagyományát a Csengőbarack csoportos gyerekek elevenítették fel. Néptáncosaink bemutatták az évközben tanult táncokat, népi játékokat, népszokásokat. Köszönjük Csaba bácsi!

Az iskolába menő nagycsoportosok ellátogattak a veszprémi állatkertbe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Búcsúztak a nagycsoportosok a társaktól, az óvó néniktől, dadus néniktől az óvodától.

Zajongó koncerttel tettük ezt a napot még emlékezetesebbé.

A gyenesdiási, Nagymezőre kirándult az egész óvoda. Felmásztunk a Festet kilátóra, megnéztük a régi kőfejtőket, végigjártuk az erdei tornapályát.

Az óvoda 40 éves jubileumát ünnepeltük. 10-én szerdán a soproni Habakukk Színház előadásában a Hamupipőke c. mesejátékot néztük meg. 40 lufit engedtünk a magasba a gyermekek rajzaival.

Nagy születésnapi tortát kaptak az apróságok.

„Az én óvodám” című rajzpályázat eredményét hirdettük ki.

00020035OLYMPUS DIGITAL CAMERA00570058

11-én, csütörtökön minden csoportban kiállítást rendeztünk, feldíszítettük az óvodát.

16 órától ünnepi műsort tartottunk.

Köszönjük mindenkinek a részvételét és a szülők, szponzorok támogatását!

jubileum és kiállítás (3)jubileum és kiállítás (4)jubileum és kiállítás (5)jubileum és kiállítás (7)jubileum és kiállítás (19)