Tavaszi programjaink – Barackvirág Tagintézmény

2015. május 4.

Az iskolába készülő nagycsoportosokkal megnéztük a Tapolcai Bárdos Lajos Általános Iskola Kazinczy Ferenc Tagintézményének Március 15.-i ünnepélyét a Tamási Áron Művelődési Központban. A gyerekeknek nagyon tetszett a műsor, örülünk, hogy részt vehettünk rajta. Minden csoportban megemlékeztünk az 1848-as szabadságharcról. Kokárdával és nemzeti színű zászlóval tettük emlékezetessé ezt a napot.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

A Víz világnapja alkalmából minden csoportunk ellátogatott városunk nevezetességébe, a Tavasbarlangba.

IMG_1436IMG_1433IMG_1421IMG_1419IMG_1417

A Csillag csoportos gyerekek tavasz-váró versekkel, énekekkel kedveskedtek a diszeli Idősek napján megjelent vendégeknek.

!cid_part8_02010200_01010406@zelkanet!cid_part17_04070301_09050904@zelkanet!cid_part13_01070200_00000901@zelkanet!cid_part12_01010708_04010807@zelkanet

OVIS KI MIT TUD-on vettünk részt a Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskolában. A Csillag csoportos gyerekek (Molnár Nilla, Molnár Csaba, Németh Kristóf) 3. helyezést értek el.

Március 30-án húsvét-váró barkácsolásra hívtuk az ügyes kezű anyukákat, apukákat, nagyszülőket. Minden csoportban sokan vettek részt a meghirdetett programunkon. Készítettünk berzselt és írókás tojást, nyuszi-, bárány- és kiscsibe bábokat, kifújt tojásokból ablakdíszt, készült nagyon sok húsvéti színező és papírtojásokat díszítettünk különböző technikákkal. 11 órakor a Csillag csoportos gyerekek vezetésével az udvaron megtartottuk a hagyományos zöldágjárást.

A Nyuszi-várás hangulatát fokozta, hogy élő nyuszikat simogathattak a gyerekek.

20150401_143209[1]

Április 16-án társadalmi munkát szerveztünk az udvaron a Föld-napja alkalmából. Kialakítottunk egy kis kertet, ahová ültettünk gyógynövényeket, fűszernövényeket, s vetettünk különböző magokat.

Köszönjük a szülők támogatását, segítségét, hogy segítettek szebbé varázsolni udvarunkat!