Tagintézményeink

Ismerjen meg bennünket

Tapolcai Kertvárosi Óvoda

Óvodánk küldetése, hogy nyugodt, békés légkörben, toleráns, segítőkész, boldog gyermekeket neveljünk.

Célunk, hogy óvodánk segítséget nyújtson a mozgással, helyes táplálkozással, tiszta környezettel az egészséges életvitel megalapozásához. A népi hagyományok ápolásával színesítse a gyermeki személyiséget. A környezet megóvása, megszerettetése, a szülőföld szeretetének megalapozása. A játék és a változatos tevékenységek biztosítása, a gyermeki képességek széleskörű fejlesztése. Önmaguk és társaik feltétlen elfogadása mellett egyéni és közösségi értékekkel gazdagítani a gyerekek óvodában töltött napjait. Mindezeket a célokat nyitott, lelkes, képzett nevelőközösséggel, jól együttműködő szülőkkel valósíthassuk meg.

image-placeholder.jpg

Mit jelent?

Hagyományőrző Óvoda

Fokozott figyelmet fordítunk a néphagyományok megismertetésére, átörökítésére, az ünnepek közösségformáló hatásának erősítésére, a gyermekek szociális érzékenységének fejlesztésére.

Zöld Óvoda

Odafigyelünk óvodásaink környezettudatos nevelésére, a környezet megóvására, védelmére, szépítésére.

Madárbarát Óvoda

Az Óvoda alkalmazotti közössége elkötelezett híve a madárvédelemnek. Ez irányú tevékenységükben a gyermekek aktív segítőik.

Ovisok száma 2014/2015

Hársfa Tagintézmény
Barackvirág Tagintézmény
Kertvárosi Óvoda